neljapäev, 29. september 2016

Kui sa...

Kui sul pole suvel jalad märjad, mudased, mullased, porised või liivased,
kui su kehal pole korraga vähemalt 20 sääsehammustust,
kui sa ei vaata aeg-ajalt päiksetõusu ja -loojangut,
kui sa ei söö suvel päevas vähemalt 3 jäätist,
kui sa pole suvel kordagi põlvini mudane,
kui sa ei korja ise heina, mida teetassis leotada,
kui sul pole aeg-ajalt rõõmupisarad silmis,
kui sul pole pärast marjade korjamist ja söömist näpud sini-punakirjud,
kui sul pole mõnikord kassikarvad ninas,
kui su tee pole täis seiklusi,
kui tead reisil kogu aeg täpselt, mis järgmisena toimuma hakkab,


... teed sa midagi valesti!


laupäev, 3. september 2016

Sellel suvel külastatud kuivkäimlate top 4

See suvi jääb kindlasti meelde paljude seikade pärast. Olude sunnil ja asjaolude kokkulangemisel külastasin ka nii mõndagi kuivkäimlat. Tavaliselt on need külastused pigem ebameeldivad. Ämblikuvõrgud, pinnud tagumikus, "huvitavad" odüürid, öösel üle hoovi seiklemine, auk põrandas ja sellele (pimedas) pihtasaamine, helesinised unistused kätepesust, teate isegi ju. Aga... Mõni käimla on elus ilusam kui teine. Nii tekkis mõte ka oma meeldivad külastused kirja panna ja teiega jagada. Ega ma siis kade ei ole, et head kraami ainult endale hoian. Meeldivat lugemist!


Koht number 1
Sõbranna suvila käimla.
Käimla asub elumajas, nii et mööda hoovi ringi seiklema ei pea. Samas eluruumidest on see ka piisavalt kaugel, et spetsiifilised lõhnad vabal ajal naljalt ninna ei satu. Valgus on ilusti olemas ning seda ei tule ka karta, et pea kuskile ämblikuvõrku satub. Imeline! Kemmergu seinad on meeldivates kollastes-oranžides toonides, ruumi nurgas ilutseb kunstlill ning seinal pakub silmailu maal. Kohe näha, et sõbranna ema on püüdnud seda ruumikest õdusaks ja hubaseks muuta. See on ka õnnestunud! 


Koht number 2
Sõprade pulmapaiga wc nr 4
WC-ks (water closet) seda paika küll nimetada ei saa, aga see on ka paiga ainuke miinus. Pisike onnike on meisterdatud spetsiaalselt pulmapäevaks. Väljast näeb see välja nagu tavaline puuriit, ümber nurga on aga ilus lilleline kardin, ukse juures vastavalt vajadusele pööratav silt (Uks kinni, uks lahti), sees on meeldivalt ruumi käekoti ja pleedi hoiustamiseks. Öösel annab valgust laes rippuv latern ning hubasust lisavad ka küünlad. Ääretult romantiline. 

Ainuke käimla, millest mõistsin ka pilti teha. 


Koht number 3
Vormsi Rumpo Mäe talu punane majakene
Majaproua ütleb, et peamajas on veega tualett ka, aga kes ikka nii kaugele viitsib kõndida, kui kaks sammu saunamajast (meie ööbimiskohast) eemal on kahekohaline kuivkäimla. Kuna ta on nii armas ja punane, siis pole mingit vajadust teda kuskile kaugustesse ära peita, ta sobib hoovis kasvavate lillede ja puude-põõsastega väga hästi kokku.  Uuristused ustel näitavad ka, kumba kabiini on oodatud mehed, kumba naised. Valgustus on ilusti olemas, oodatud käimlahaisu ei ole ega tule, kuna augu kõrval on kastike saepuruga. Suurepärane ja samas lihtne viis puhtuse hoidmiseks.


Koht number 4
Leigo talu metsatualett (see on küll sohitegemine, aga anname siiski andeks)
WC-märkide järgi orienteerudes ootan, et leian eest hütid, mis ei suuda otsustada, kummale poole ümber kukkuda, ja hingematva haisu, aga selle asemel leian eest rivi kabiinidega, mille sees on… valged tualettpotid. Veega ja puha (ma rääkisin ju, sohitegemine). Samasugused, nagu Sul tõenäoliselt kodus on. Need on aga metsas. Nende vastas on rivi aiavoolikute ja kraanidega, kus saab ka käed puhtaks pesta. Iga kraani all on ka lilleline ämber, mille põhjas on auguke. Vesi voolab küll otse maha, aga sellest pole ju hullu, see on ainult vesi. (WC-potid on õnneks torustikuga ühendatud, sealt tulevat kraami metsa meie silme alla siiski ei ladustata.) 

Kõik need kohad olid meeldivaks üllatuseks ning jätsid mulje, et neid on tehtud südamega. 

Päikest!